Az FDSZ és a Corvinus vezetőinek megbeszélése a felsőoktatási modellváltásról

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöksége meghirdetése óta figyelemmel kíséri a felsőoktatásbeli fenntartó- és működési modellváltás fejleményeit. Ennek a folyamatnak első és modellként szolgáló intézménye a Budapesti Corvinus Egyetem. Küszöbön áll azonban további intézmények bevonása is a folyamatba.

Február 12-én tájékozódó megbeszélésre került sor az FDSZ és a BCE vezetői között. Az FDSZ részéről Dráviczki Sándor elnök, Toronyai Gábor alelnök, az FDSZ-BCE vezetője és Szauter Ferenc elnökségi tag, a győri Széchenyi István Egyetem FDSZ szervezetének vezetője vett részt. A mintegy egyórás találkozón a Corvinus részéről Lánczi András rektor, Anthony Radev elnök és Pavlik Lívia kancellár volt jelen. Az FDSZ az alábbi témákat vetette fel:

  • az alkalmazottak jogállásváltozása miként zajlott le, mi őrződött meg a közalkalmazotti státusz többletjogosultságaiból, az intézményi szakszervezet miként volt bevonva az átalakulásba, milyen a helyzete az átalakulás után és hogyan alakul a kollektív szerződés sorsa;
  • az új, alapítványi fenntartói modellben miként alakul a fenntartó és az egyetem viszonya és hogyan értelmeződik az intézmény autonómiája.

A későbbiekben felmerülő problémákat a felek közös kompromisszumos megoldást keresve próbálják megoldani, az egyetem rektora és a szakszervezet vezetője kifejezte nyitottságát a további együttműködésre.